فاز نخست پروژه فیبر نوری شهر کرمان با حضور شهردار، معاون برنامه‌ریزی و توسعه‌ی سرمایه انسانی، مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات و جمعی از کارشناسان این سازمان به بهره‏‌برداری رسید.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرمان در حاشیه این آیین گفت: با افتتاح و بهره‌برداری از فاز نخست این پروژه، ۱۰ زیرمجموعه و همچنین SERVCO طرف قرارداد شهرداری از طریق فیبر نوری به یکدیگر متصل می‌شوند.

هادی‌زاده همچنین عنوان داشت: شبکه فیبرنوری به دلیل در اختیار قراردادن پهنای باند مناسب و پایدار امکان برقراری تماس تصویری با کیفیت مطلوب را فراهم می‌نماید که با استفاده از این امکان دیگر نیازی به حضور مدیران در ساعت و مکان مشخص برای برگزاری جلسه نبوده و امکان برگزاری جلسات به صورت ویدئو کنفرانس مهیا می‏‌شود که این امر علاوه بر صرفه‌جویی در وقت، نقش بسزایی در کاهش هزینه‌های جاری نیز خواهد داشت.

مدیر عامل سازمان فاوا ادامه داد: فاز نخست فیبر نوری شهری به طول ۶ کیلومتر اجرا شده که ۴ کیلومتر آن مسیر اصلی و مابقی انشعابات از مسیر اصلی به مراکز تحت پوشش است و مراکزی که به این بستر وصل شده‌اند امکان استفاده از تمامی سامانه‌های موجود را به صورت امن و پایدار خواهند داشت.

هادی‌زاده با اشاره به حیاتی بودن زیرساخت فیبر نوری در تحقق شهر هوشمند افزود: هوشمندسازی شهر یکی از مسائل و دغدغه‌های مجموعه جدید مدیریت شهری بوده و سازمان فاوا به عنوان متولی امر و یکی از اعضای کمیته تخصصی «کرمان هوشمند»، حرکت اصولی و با برنامه به سمت شهر هوشمند به معنای واقعی را در دستور کار خود قرار داده است.

وی با اشاره به تغییرات صورت پذیرفته در وب سایت سازمان فاوا گفت: یکی از موضوعاتی که در شهر هوشمند اهمیت دارد «شهروند هوشمند» است و در همین راستا در وب‌سایت جدید  سازمان که به زودی رونمایی خواهد شد، علاوه بر محل ارائه خدمات، محلی نیز برای ارائه آموزش‌های شهروندی در نظر گرفته شده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *