پروژه نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه (PM) کلیه سیستم های رایانه ای موجود در مجموعه شهرداری به همت کارشناسان سازمان فاوا در حال انجام است.

معاون زیرساخت و شبکه سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرمان با اعلام این خبر گفت: این پروژه از خرداد ماه سال جاری آغاز و تا پایان شهریورماه ادامه دارد و کل تیم پشتیبانی سخت افزار سازمان فاوا درگیر آن هستند.

سیدمرتضی قادر با تاکید براهمیت استاندارد سازی و بروزرسانی سیستم های شهرداری بیان کرد :هدف اصلی پروژه (PM) ایجاد روشی سیستماتیک جهت کنترل وضعیت تجهیزات و دستگاه‌های موجود و بهینه کردن توانایی‌های آن‌ها به منظور رسیدن به حداکثر کارآیی و کاهش نرخ خرابی و از کار افتادگی آن‌ها است.

معاون زیر ساخت و شبکه سازمان فاوا در خصوص مراحل اجرایی پروژه گفت : اولین اقدام پشتیبان گیری از اطلاعات سیستم است ، همزمان با شروع کار ابتدا کلیه اطلاعات رایانه برداشت می شود و پس از بررسی کامل ، سرویس رایانه انجام و در صورت نیاز سیستم عامل تعویض و نرم افزارهای مورد نیاز نصب و بروزرسانی می شوند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد :پس از بررسی و بروزرسانی سیستم، رایانه مورد نظر به شبکه داخلی شهرداری متصل و براساس نام کاربر و حوزه فعالیت، برچسب گذاری می شود.

سید مرتضی قادر با بیان اینکه پروژه  (PM) طبق برنامه زمانبندی شده به همت کارشناسان  سازمان و با کمترین هزینه  در حال انجام است گفت تاکنون بیش از 200 رایانه در سازمانها و مناطق شهرداری  سرویس شده اند وی به مدیریت تجهیزات اشاره کرد و افزود : با کنترل  دستگاهها و تجهیزات رایانه ای ، دارایی موجود پویش و به صورت سیستمی و دستی ثبت می شوند.

قادر همچنین با تاکید به حفظ تجهیزات رایانه ای و جلوگیری از فرسایش آنها گفت : از مزایای این پروژه افزایش عمر مفید و کارایی دستگاه ها و تجهیزات، در نتیجه کاهش هزینه ها و بالا بردن بهره وری است . وی در پایان گفت پس از اتمام پروژه نیز بازدید دوره ای و مشاوره تخصصی در جهت رفع عیب و پیشگیری از مشکلات احتمالی ، توسط کارشناسان سخت افزار و نرم افزار سازمان انجام خواهد شد.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *