به‌صورت ویدیوکنفرانس؛از سامانه اتوماسیون اداری شهرداری کرمان رونمایی شد.

شهردار کرمان در آیین رونمایی از اتوماسیون اداری که با حضور جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر و مدیران شهرداری کرمان برگزار شد، با تأکید بر اینکه با راه‌اندازی اتوماسیون اداری، بخشی از دغدغه شهرداری برای ارایه خدمت بهتر به مردم مرتفع شده است، گفت: در حال حاضر در این زمینه به وضعیت نرمال رسیدیم، اما برای رسیدن به هدف نهایی، باید اقدامات بیشتری انجام دهیم.

سیدمهران عالم‌زاده سرعت انتقال اطلاعات را از ویژگی‌های عصر ارتباطات و اطلاعات دانست و گفت: درست نیست که کارهای اداری با صرف وقت زیاد از طریق کاغذ انجام شود و مردم هم مراجعه حضوری داشته باشند.

وی با بیان اینکه در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، عقب‌افتادگی زیادی در شهرداری وجود داشت، گفت: خوشبختانه با همکاری واحد‌های مختلف شهرداری، بستری فراهم شد تا بتوانیم به مردم خدمات از راه دور ارایه دهیم.

شهردار کرمان افزود: با راه‌اندازی اتوماسیون اداری، نظارت بیشتر می‌شود و احتمال فساد به حداقل می‌رسد؛ ضمن اینکه صرفه‌جویی در زمان نیز از مزیت‌های این سیستم است.

عالم‌زاده ادامه داد: این اقدام درنهایت به نفع مردم است و رضایت‌مندی ارباب رجوع را به‌همراه دارد.

وی با بیان اینکه آمادگی داریم فیبر نوری را گسترش دهیم و درجهت رسیدن به هدف ایده‌آل که همان شهر هوشمند است، گام‌های بزرگتری برداریم، به پیشرفت روزافزون تکنولوژی اشاره کرد و گفت: همگام شدن با تکنولوژی ضروری است و عقب‌ماندن در این زمینه، به ضرر شهرداری و مردم خواهد بود.

شهردار کرمان ضمن تشکر از مدیران و کارشناسان سازمان فاوای شهرداری گفت: باید با استفاده از تکنولوژی، به سمت شفافیت در همۀ حوزه‌ها حرکت کنیم.

عالم‌زاده همچنین از مدیران و کارشناسان سازمان فاوا خواست راه‌اندازی سیستم شهرسازی و نوسازیِ شهرداری را از اولویت‌های خود بدانند.

رییس کمیسیون اجتماعی، ورزش و جوانان شورای اسلامی شهر کرمان نیز در این آیین ضمن تشکر از شهردار کرمان و سایر همکارانش به‌واسطه فراهم‌ساختن زیرساخت‌های لازم افزود: فناوری باید ابزاری در دست مدیران جهت خدمت به مردم باشد.

احمد حسن‌زاده با بیان اینکه هدف باید خدمت‌رسانی به شهروندان باشد، تأکید کرد: باید به مؤلفه‌هایی که شهر هوشمند و شهرداری الکترونیک را معرفی می‌کند، دست یابیم.

منصور ایرانمنش، عضو شورای اسلامی شهر کرمان نیز راه‌اندازی اتوماسیون اداری را از اقدامات خوب و لازم شهرداری در رسیدن به شهر هوشمند دانست.

وی گفت: امیدورام هرچه زودتر نرم‌افزار شهرسازی و نوسازی نیز راه‌اندازی شود و در زمینۀ شفاف‌سازی و سرعت‌بخشیدن به کارها به اهداف والایی دست یابیم.

گامی مهم در راستای تحقق شهرداری الکترونیک

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرمان نیز در این آیین با بیان اینکه در سال‌های گذشته برخی از سامانه‌های نرم‌افزاری مثل اتوماسیون اداری و مدیریت شهری 137 تهیه شده بود لیکن به طور کامل عملیاتی نشده بودند، گفت: از سال گذشته همزمان با توسعه زیرساخت‌های سخت‌افزاری و ارتباطی همچون تجهیزات مرکز داده و شبکه فیبر نوری، توسعه و تغییر سامانه‌های نرم افزاری نیز در دستور کار قرار گرفت.

حیدر هادی‌زاده اتوماسیون اداری را گام مهمی در راستای تحقق شهرداری الکترونیک دانست و گفت: این سامانه یک سامانه تحت وب است و قابلیت‌های بیشتری نسبت به نسخه قبلی دارد که از مهمترین آنها می‌توان به زیرسیستم میز خدمت الکترونیکی اشاره کرد.

هادی‌زاده با بیان اینکه شهروندان گرامی از هر کجا و به هر نحو که به اینترنت دسترسی داشته باشند قادر خواهند بود درخواست‌های خود را ثبت کرده و همانند سایر مکاتبات، آنها را رهگیری نمایند.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرمان همچنین از برقراری ارتباط اتوماسیون اداری بین شورای اسلامی شهر و شهرداری به منظور صرفه‌جویی در هزینه‌ها، افزایش سرعت عمل و ایجاد سهولت در کارها خبر داد و گفت: در حال حاضر 994 کاربر فعال در شهرداری و 21 کاربر فعال در شورای اسلامی شهر وجود دارد.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرمان با بیان اینکه در این دوره از مدیریت شهری، در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، بیش از هفت میلیارد تومان شامل قریب به دو میلیارد تومان برای اجرای ۱۵ کیلومتر فیبر نوری، سه میلیارد تومان برای اتوماسیون اداری (نرم‌افزار، سیستم‌های کامپیوتری کاربران و تجهیزات مرکز داده) و بیش از دو میلیارد تومان برای سامانه جدید شهرسازی و نوسازی (نرم‌افزار و تجهیزات مرکز داده) هزینه شده است، افزود: شهرداری کرمان با این مبلغ می‌توانست چند پروژۀ عمرانی را اجرا و افتتاح کند، اما با توجه به اهمیت فناوری اطلاعات و ارتباطات، این مبلغ به این بخش اختصاص یافته است.

هادی‌زاده در پایان ضمن تشکر از حُسن توجه شهردار محترم و اعضای محترم شورای شهر به حوزه فاوا، از انجام مقدمات اجرای فاز سوم «پروژه فیبر نوری شهری» برای اتصال شهرداری منطقه 4 و چند واحد دیگر به این زیرساخت و همچنین راه اندازی و استقرار «پلتفرم یکپارچه ارائه سرویس‌های شهری» خبر داد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *