طی مراسمی با حضور معاون برنامه ریزی و توسعه نیروی انسانی  شهرداری ، مدیر عامل سازمان فاوا و جمعی از معاونین سازمان ، مهدی روزبهی به سمت  سرپرست  اداره برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی سازمان  فاوا منصوب شد

در ابتدای این مراسم مدیر عامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرمان  ضمن  خیرمقدم  گزارشی در خصوص پروژه های در دست اجرا ارائه کرد.

حیدر هادی زاده: نرم افزار شهرسازی ، تجهیز دیتا سنتر و احداث ساختمان جدید سازمان را جز پروژه های پیش رو نام برد و گفت در خصوص پروژه پلتفرم یکپارچه سرویس های شهری هم  سرمایه گذار انتخاب شده و در مرحله قرارداد هستند.

وی همچنین در خصوص فیبر نوری شهری گفت فیبر نوری پروژه بزرگ و دور از انتظار بود اما ما توانستیم با همت و دانش همکاران در سازمان آن را به انجام برسانیم و  تا پایان سال جاری  همه ی مناطق به فیبر نوری وصل می شوند

معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری کرمان در این نشست با اشاره به جایگاه ویژه سازمان فاوا گفت بعد از عصر کشاورزی و انقلاب صنعتی با شروع موج سوم که عصر حاضر و عصر ارتباطات است ،سرعت پیشرفت بشر و رشد روز افزون جمعیت شهرنشین باعث شده شهرها وارد پیچیدگی های خاصی شوند که معضلات بسیاری را به همراه داشته است. غلامرضا رجایی در ادامه افزود امروزه فناوری اطلاعات و نرم افزار های نوین با انتقال اطلاعات و تجمیع آن علاوه بر رفع بسیاری از مشکلات کمک بزرگی به توسعه شهرها  کرده است چرا که با کمک نرم افزار با خلاقیت و نوآوری و روشهای نوین می توانیم یک شهر الکترونیک و هوشمند با زیرساخت مناسب داشته باشیم. 

معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری تاکید کرد برنامه ریزی رکن اساسی هر سازمان است و برنامه ریزی و فناوری اطلاعات در کنار هم به سمت رشد و توسعه پایدار شهرها پیش می روند.

وی همچنین گفت آینده قابل پیش بینی نیست ضمن اینکه لازم است ما یک چشم انداز و نقشه راه در بلند مدت داشته باشیم و همزمان روی برنامه های کوتاه مدت هم تمرکز کنیم تا حداقل بتوانیم مدعی شویم که یک قدم به ایده آل نزدیک تر شده ایم.

غلامرضا رجایی با تاکید بر تقویت سازمان فاوا گفت آینده شهر و شهرداری در ید اختیار نرم افزارهاست که با کمک خلاقیت و نوآوری و روشهای نوین شاهد شهرداری الکترونیک و شهر هوشمند خواهیم بود.

وی از هوشمندسازی شهر کرمان به عنوان یک پروژه بلند مدت و با اهداف کوتاه مدت یاد کرد و گفت همزمان با آماده سازی زیرساخت های لازم باید درباره شهر هوشمند به نحوی فرهنگ سازی کنیم تا مردم آن را از ما مطالبه کنند چرا که پیشرفت سریع فناوری اطلاعات و ارتباطات و تراکم رو به رشد جمعیت در شهرها به لحاظ فعالیتی کیفیت زندگی ساکنان شهرها را تحت تاثیر قرار میدهد. در این میان، مفهوم شهرهوشمند به عنوان استراتژی برای افزایش کیفیت زندگی در شهر مطرح و سازمان باید با برنامه ریزی دقیق  و موثر و با ایجاد رویه مناسب بتوانند بیشترین تاثیر را در عملکرد نیروهای تحت امر خود داشته باشد و سازمان را با حداکثر سرعت به سمت اهداف از پیش تعیین شده رهنمون ‎سازد.

 معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری، برنامه ریزی را باعث تقویت رفتار سازمانی دانست که باعث تقویت کار تیمی در سازمان می شود و زمینه مشارکت تمامی کارکنان را در حصول به اهداف کلی سازمان فراهم می آورد. وی با بیان اینکه یکی دیگر از وظایف اداره برنامه ریزی حفظ نظم و انضباط و عزت و حرمت کارکنان است ، خاطر نشان کرد بزرگترین سرمایه یک سازمان نیروی انسانی آن سازمان  است و لازم است هم از لحاظ آموزش هم رفاه و امنیت شغلی تامین باشند تا بتواند با انگیزه بیشتر به کار خود ادامه دهند.

دکتر رجایی در پایان ضمن قدردانی از تلاش های فاطمه جاذبی رئیس پیشین اداره برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی سازمان فاوا حکم انتصاب ایشان را به عنوان معاون نرم افزار و مهندسی اطلاعات سازمان فاوا و جانشین مدیرعامل تقدیم وی نمود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *