در راستای هوشمند سازی شهرداری و سیستمی کردن فرایندهای مالی و اداری ،طی مراسمی با حضور رییس شورای اسلامی شهر ، شهردار و جمعی از مدیران شهری از “سامانۀ جامع و یکپارچۀ اداری و مالی شهرداری کرمان” رونمایی شد.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرمان در این آیین  با بیان اینکه شهرداری‌ها در حوزۀ نرم‌افزاری با مشکل کمبود نرم‌افزارهای کاربردی و مهم مواجه هستند، گفت: در حال حاضر، در حوزۀ شهرسازی در کل کشور، حدود چهار نرم‌افزار داریم؛ در حوزۀ اداری و مالی نیز به لحاظ آیین‌نامه، شهرداری‌ها قدرت انتخاب زیادی ندارند.
حیدر هادی‌زاده خاطرنشان کرد: با توجه به نیاز شهرداری کرمان در این حوزه و با تأکید جناب شهردار بر توسعۀ زیرساخت‌ها، چندین نرم‌افزار بررسی شد و درنهایت نرم‌افزاری که از لحاظ فنی قابلیت توسعۀ بیشتری داشت و امکانات خوبی هم در اختیار شهرداری می‌گذاشت، انتخاب شد.
وی بیان کرد: در تولید و توسعۀ نرم‌افزار دو موضوع مهم است؛ اول، دانش و برنامه‌نویسی و توسعۀ آن و دوم، دانش و تحلیل سیستمی که خوشبختانه در شهرداری کرمان، دانش تحلیل سیستمی وجود داشت و در این زمینه به بلوغ خوبی رسیده‌ایم.
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرمان(فاوا) خاطرنشان کرد: 11 زیرسیستمِ نرم‌افزار جامع اداری و مالی شهرداری، تمام نیازهای شهرداری ازجمله فرایند پیشنهاد و تخصیص بودجه، بودجه‌ریزی مبتنی بر عملکرد، احتساب دقیق اعتبارات، اعتبارات هزینه‌ای پروژه‌ها، تحلیل کامل پروژه‌ها و میزان هزینه‌کرد آن‌ها را به ‌صورت متمرکز و یکپارچه پوشش می‌دهند.
هادی‌زاده افزود: این نرم‌افزار همچنین براساس نیازهای جدید، قابل توسعه است و در همین رابطه جهت راه‌اندازی پرتال پرسنلی سعی کردیم وابستگی خود را به شرکت‌ها کم کنیم و تا حد امکان نرم‌افزار را بومی‌سازی کنیم.

شایان ذکر است در حال حاضر نرم‌افزار جامع اداری و مالی شهرداری کرمان در تمام ارکان شهرداری اجرا می‌شود و به معاونت‌های «مالی و اقتصادی» و «برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی» کمک می‌کند در یک چرخۀ منظم و بدون حضور فیزیکی و کاغذبازی، اطلاعات را ردوبدل نمایند.
همچنین  با استقرار  این سامانه ، در شهرداری مرکز ، امکان دسترسی به تمام حساب‌ها و سندهای مالی سازمان‌ها و مناطق شهرداری وجود دارد و کلیۀ اقدامات مالی آنها قابل رصد است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *