طی نشستی  با حضور شهردار کرمان ، رییس کمیسیون گردشگری و اصناف شورای اسلامی شهر کرمان و جمعی از مدیران شهری  از سامانۀ «مدیریت تابلوهای شهری» رونمایی شد.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرماندر این آیین  با بیان اینکه در این دوره از مدیریت شهری، سازمان فاوا و اقدامات آن بعد از سال‌ها مورد توجه قرار گرفت، افزود: با اقدامات انجام‌شده در این دوره، شهرداری الکترونیک به میزان 80 درصد محقق شده و در این راستا، اغلب فعالیت‌های مهم شهرداری مکانیزه شده است.
حیدر هادی‌زاده ادامه داد: در حال حاضر، بسیاری از واحدها می‌توانند خدمات خود را به‌صورت سیستمی ارائه دهند که امیدواریم با ادامۀ این روند، به‌زودی شاهد تحقق کامل شهر الکترونیک و شهر هوشمند در کرمان باشیم.
وی با اشاره به اینکه نرم‌افزار سامانۀ مدیریت تابلوهای شهری در شهرهای تبریز و ارومیه نیز در حال استفاده است، یادآور شد: مشکلی که ما در زمینۀ خرید نرم‌افزار با اغلب شرکت‌ها داریم، این است که به جزئیات نمی‌پردازند، اما خوشبختانه با دقت نظر کارشناسان شهرداری کرمان، جزئیات لازم لحاظ شد و این نرم‌افزار بومی‌سازی شده و می‌توان گفت از لحاظ پرداختن به جزئیات، از نرم‌افزار مورداستفاده در شهرهای تبریز و ارومیه نیز جلوتر است.
مدیرعامل سازمان فاوا خاطرنشان کرد: «سامانۀ مدیریت تابلوهای شهری» شامل دو بخش اصلی «مدیریت عوارض بیلبورد» و «سیستم مدیریت عوارض تابلو» است که در قسمت مدیریت عوارض بیلبورد، امکان مشاهدۀ ابعاد و درجۀ کیفیت بیلبوردها و مکان قرارگیری آن‌ها، قیمت‌گذاری و رزرو و محاسبۀ عوارض وجود دارد.
هادی‌زاده بیان کرد: راه‌کارهایی هم برای جلوگیری از ایجاد بازار سیاه و سوء‌استفاده‌های احتمالی، پیش‌بینی شده ازجمله اینکه تابلویی که رزرو شده، تا 30 روز دیگر امکان رزرو مجدد همان تابلو وجود ندارد؛ درحالی‌که در حالت دستی این امکان وجود داشت.
وی همچنین از نصب و راه‌اندازی نرم‌افزار زیرساختی و فرابخشی «ساماندهی و مدیریت داده‌های مکانی» برای اولین‌بار در شهرداری کرمان به‌عنوان پروژۀ مهم دیگر این سازمان و رونمایی از آن در آیندۀ نزدیک خبر داد.

شایان ذکر است با رونمایی از این سامانه، فرایند تخصیص و ساماندهی تابلوهای شهری و رسیدگی به قراردادهای آن‌ها بدون نیاز به مراجعۀ حضوری شهروندان انجام خواهد شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *