طی مراسمی با حضور شهردار کرمان از «سامانۀ مدیریت و یکپارچه‌سازی  داده‌های مکانی شهرداری کرمان» رونمایی شد.

مدیرعامل سازمان فناوری و اطلاعات شهرداری کرمان در این آیین گفت: «سامانۀ مدیریت و یکپارچه‌سازی و مدیریت داده‌های مکانی شهرداری کرمان»، پروژۀ بسیار مهمی است که سال‌ها پیش در بسیاری از شهرداری‌های کشور اجرا شده است.
حیدر هادی‌زاده، با بیان اینکه خوشبختاته با اتفاقی که در حوزۀ نرم‌افزاری در شهرداری کرمان افتاد، سامانه‌های مهمی مثل شهرسازی و نوسازی استقرار پیدا کرد، گفت: یک‌سری دیتای مکانی خیلی خوب در حوزه‌های مختلف به‌ویژه در حوزۀ معاونت معماری و شهرسازی ایجاد شده؛ بنابراین، نیاز بود «سامانۀ مدیریت و یکپارچه‌سازی  داده‌های مکانی شهرداری کرمان» نیز استقرار یابد.
وی افزود: تمام داده‌های مکانی که در واحدهای مختلف شهرداری تولید می‌شود، در این سامانه جمع‌آوری و مدیریت می‌شود.
مدیرعامل سازمان فناوری و اطلاعات شهرداری کرمان ادامه داد: یکی از خلاءهای شهرداری کرمان، این بود که واحدهای مختلف با صرف هزینه، برای ما دیتای مختلف تولید می‌کردند، اما این دیتاها به‌دلایلی مثل تعویض کارشناس یا مشکلات سیستم، از بین می‌رفت و یا قابل دسترس نبود که با وجود این سامانه، تمام این مشکلات رفع می‌شود؛ ضمن اینکه یک‌سری قابلیت‌های تحلیلی را نیز افزایش می‌دهد.
هادی‌زاده بیان کرد: این سامانه را یک شرکت دانش‌بنیان ایرانی طراحی می‌کند که در بسیاری از کلان‌شهرها وجود دارد؛ ضمن اینکه سامانۀ خدماتی و شهرسازی را نیز پشتیبانی می‌کند و درآمدزاست.
وی افزود: از دیتای این سامانه در استارت‌آپ ویکندها هم می‌توان استفاده کرد.
مدیرعامل سازمان فاوا ادامه داد: این سامانه قابلیت دارد که از هر حوزۀ شهرداری می‌توان دیتا تولید و مدیریت کرد.
هادی‌زاده بیان کرد: نسخه‌برداری کردن هم از دیگر امکانات این سامانه است.
وی با بیان اینکه اتفاق خوب دیگر در این حوزه، بارگذاری عکس جدید از شهر است، گفت: کار عکاسی یک‌پانصدم شهر کرمان را بهتر از کیفیت گوگل انجام داده‌ایم.
هادی‌زاده افزود: نزدیک یک میلیارد تومان برای راه‌اندازی این سامانه هزینه شده، اما قطعاً فواید آن بسیار زیادتر و ماندگارتر از این رقم است؛ چراکه یک پروژۀ زیرساختی و پایدار است.

گفتنی است؛ با استقرار این سامانه، یک بانک جامع و کامل از شهر و اطلاعات مکانی، در شهرداری خواهیم داشت  و کاربران در حوزه شهرسازی می‌توانند به‌ صورت لحظه‌ای اقدامات مربوط به خود را موردی ثبت کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *