صبح امروز شهردار کرمان به اتفاق معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی و سرپرست حوزه و امور شورای اسلامی شهر، از سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرمان بازدید و با مدیران این سازمان دیدار و گفتگو کردند.

شهردار کرمان در ابتدای سخنان خود با تقدیر از تلاش های مجموعه گفت: سازمان فاوا با همه فراز و نشیب هایی که داشته ، گام های بلندی برداشته و البته برای رسیدن به نقطه مطلوب نیز راه سختی در پیش دارد.

سید مهران عالم زاده با اشاره به رقم خوردن اتفاقات خوب در شهرداری گفت : سازمان فاوا در این دوره خوش درخشیده و شهرداری را به سمت جلو حرکت داده و قطعا  تک تک کارشناسان به سهم خود و در جایگاه خود در این موفقیت ها نقش داشتند وی در ادامه ابراز امیدواری کرد: این حرکت هوشمندانه با خودباوری  و همدلی در دوره های بعد هم ادامه پیدا کند.

عالم زاده خاطر نشان کرد : فاوای شهرداری یک سازمان کاملا پشتیبانی کننده در شهرداری است که باید تبدیل شود به فاوای شهر که این مهم با ارتقای زیرساخت فیبر نوری و دیتا سنتر و همچنین حرکت به سمت شهر هوشمند امکان پذیر است.

در این دیدار معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری کرمان نیز با اشاره به دغدغه موضوعات مربوط به فاوا در دوره های قبل گفت: بحمدالله در این دوره کارهای سازمان سرعت بیشتری پیدا کرده و روند خیلی خوبی در زمینه استقرار نرم افزارهای جدید داشتیم تا جایی که امروز هر تشکیلاتی به موضوع فناوری اطلاعات ارجحیت می دهد.

علی سعیدی ضمن تقدیر از دید مساعد و دور اندیش شهردار در این زمینه گفت: همکاران ما زحمات زیادی کشیدند و قطعا روز به روز این تلاش ها بیشتر می شود. وی گفت: هر توسعه ای نیازمند نگاهی نو و صرف هزینه است و در حال حاضر تنها مشکل سازمان فاوا بحث های مالی است.

سعیدی تأکید کرد: اعتبارات و درآمدها در سازمان ها عموما ناپایدار هستند؛ به همین جهت لازم است که با توسعه زیرساخت ها کم کم به سمت درآمد زایی برویم تا بخشی از درآمد پایدار شهرداری را تامین نماییم.

مدیرعامل سازمان فاوا نیز با تشکر صمیمانه از دید مثبت شهردار خطاب به وی گفت: اتفاقات خوبی که اشاره کردید اول لطف خدا بوده و بعد از آن تلاش و همت  همکاران بنده در مجموعه فاوا و این رضایت شما از عملکرد سازمان ، خستگی را از تن ما بیرون کرد.

حیدر هادی زاده با قدردانی از حمایت و پشتیبانی مهندس سعیدی، خاطر نشان کرد: پروژه هایی که در این دوره عملیاتی شدند ، بعضاً بایستی از سالها قبل اجرا میشدند تا از سایر کلانشهر ها عقب نمانیم؛ وی در ادامه  افزود: سازمان فاوا شهرداری کرمان اکنون به جایگاهی رسیده که مشاور سازمان نظام صنفی رایانه استان و مدیرعامل آن دبیر کمیته مشورتی شهر هوشمند است.

هادی زاده درباره تیم جوان و متخصص سازمان گفت :هم اکنون  42 نفر در سازمان فاوا مشغول به فعالیت هستند که عمدتا دارای مدرک دانشگاهی و تخصص و تجربه قابل قبول بوده و میانگین سنی پرسنل سازمان، در حال حاضر 38 سال است.

مدیر عامل سازمان فاوا در پایان با تاکید بر اهمیت سرمایه گذاری در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات ابراز امیدواری کرد در دوره های بعدی مدیریت شهری اهمیت فاوا در سیاست گذاری های کلان شهرداری مدنظر قرار گیرد.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *