مدیرعامل سازمان فاوا از پروژه ی عکسبرداری هوایی در کرمان و تولید نقشه یک پانصدم شهر طی چند ماه آینده خبر داد.

 مدیر عامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرمان با اعلام این خبر گفت: شهر مانند یک موجود زنده همواره در حال رشد و تغییر می‌باشد، به همین خاطر  عکسبرداری هوایی در بازه‌های زمانی کوتاه مدت اجتناب ناپذیر است.

حیدر هادی زاده  خاطر نشان کرد : آخرین عکسبرداری هوایی در شهرداری کرمان مربوط به سال 1391 است و عکسهای هوایی موجود  در شهرداری بروز نیستند

وی افزود : پروژه ی عکس‌برداری هوایی و تولید نقشۀ یک‌پانصدم شهر توسط یک شرکت دانش‌بنیان در دست اقدام  است که ان شاء الله  ظرف چهار تا پنج ماه آینده نقشۀ به‌روزرسانی‌شدۀ شهر آماده می‌شود.

مدیر عامل سازمان فاوا در ادامه با اشاره به وضوح 100 مگاپیکسلی دوربین عکسبرداری هوایی مورد استفاده  گفت: به منظور افزایش سرعت و کیفیت عملیات برداشت اطلاعات در عین تولید حجم کمتر اطلاعات اولیه (کاهش تعداد عکس‌های هوایی و تولید عکس‌هایی با مساحت تحت پوشش بیشتر) از هواپیمای نوع MCR جهت اجرای پروژه استفاده خواهد شد  وی در ادامه بیان کرد :  برای حفظ یکنواختی تصاویر اخذ شده و کیفیت محصولات تولیدی پرنده مورد استفاده در عکسبرداری در این پروژه، توان مداومت پروازی حداقل 2 ساعت را دارد. همچنین به منظور رعایت دستوالعملهای ایمنی و امنیتی در محیط شهری، پرنده مورد استفاده قابلیت پرواز در ارتفاع بالای 1000 متر را داراست.

هادی‌زاده، پروژۀ بعدی را راه‌اندازی بانک اطلاعات مکانی شهرداری و مکمل و زیرساخت دو پروژۀ دیگر دانست و ادامه داد: این پروژه هم توسط یک شرکت دانش‌بنیان ایرانی اجرا می‌شود که وابسته به محصولات خارجی نیست؛ بنابراین، امکان افشای اطلاعات وجود ندارد و یک شبکۀ کاملاً خصوصی و امن اطلاعات در اختیار شهرداری است که از شبکۀ فیبر نوری شهرداری استفاده می‌کند.

وی در پایان اظهار داشت  : از شهردار محترم که با دید وسیع خود حمایت ویژه‌ای از پروژه‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات داشته‌اند و از توجه و حمایت اعضای محترم شورا که در کوتاه‌ترین زمان ممکن، طرح را تصویب کردند، تشکر می‌کنم.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *