برای اولین بار در شهرداری کرمان توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات
پروژه سرویس و نگهداری پیشگیرانه سیستم‌های رایانه‌ای شهرداری کرمان براساس استاندارد ITIL

معاونت زیرساخت و شبکه سازمان فاوا گفت: پروژه سرویس و نگهداری پیشگیرانه یاPM  (Preventive Maintenance) سیستم‌های رایانه‌ای شهرداری در چارچوب استانداردITIL  آغاز شده است.
وی با بیان اینکه استاندارد ITIL  تأکید ویژه بر روی مدیریت دارائی‌ها و تجهیزات تحت کنترل فناوری اطلاعات دارد، گفت: برای اولین بار در شهرداری کرمان پروژهPM  سیستم‌های رایانه‌ای، به منظور بهینه‌سازی استفاده از منابع مالی و انسانی، توسط اداره توسعه سخت‌افزار معاونت زیرساخت و شبکه سازمان فاوا درحال انجام است و پیش‌بینی می‌شود تا 2 ماه آینده به پایان برسد.
سیدمرتضی قادر تصریح کرد: این پروژه فرآیندی است جهت نگهداری سیستم‌های رایانه‌ای بر اساس ثبت اطلاعات، کنترل و نظارت بر روی تجهیزات رایانه‌ای به صورت دوره‌ای و همچنین در زمان هشدار که با هدف رفع مشکلات رایج در سیستم‌ها به منظور کاهش احتمال رخداد خرابی یا از کارافتادگی آنها و همچنین افزایش قابلیت اطمینان (Reliability) و پایداری (stability) اجزای سخت‌افزاری انجام می‌پذیرد.
قادر افزود: از سایر منافع این پروژه، کاهش ریسک دریافت و انتشار فایل‌های آلوده می‏باشد که با نصب افزونه‌ها و بروزرسانی‌های امنیتی مرتبط با سیستم عامل‌ها و نرم‌افزارها حاصل می ‏شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *